česky      slovensky        

 

 

 

 

 

zpět na základní   stranu

 

 


 

 

 

 

leták *.pdf (česky)

 

     


 

 

 

 

 

 

 

 

 

APIGLUKAN EXTRA

Posilňuje imunitný systém, obsahuje výlučne prírodné látky. Vhodné aj pre diabetikov, neobsahuje cukor.

 

Doporučujú títo lekári a špecialisti:

prim. MUDr. M. Pekárek,  Naturcentrum Salvea Praha, onkológ a bývalý pracovník Akadémie vied ČR;

MUDr. Karel Erben, primár Poradne podpory zdravia

v Prahe 7, 1. viceprezident Zväzu pacientov ČR;

MUDr. A. Willant, Svitavy; MUDr. J. Zeman, Karlovy Vary; MUDr. J. Čtvrtečka, Dobruška;  MUDr. K. Jurkovič, Trenčín; doc. ing. J. Horák, Praha; MUDr. I. Dobrovoda, Pezinok

30 kapslí 500mg

 


predaj Apiglukanu Extra

www lekáreň - zasilanie aj na Slovensko

alebo žiadajte v lekárňach a vybraných predajniach so zdravou výživou

výhradný dovozca pre SR: velkoobchod Phoenix

 

Pre koho je Apiglukan extra?

Apiglukan extra blahodarne pôsobí v období rekonvalescencie a zvýšenej fyzickej či psychickej únavy, významne posiľňuje odolnosť organizmu a znižuje ťažkosti pri bakteriálnych a vírusových ochoreniach vrátane špecifických alergií, zlepšuje pamäť, znižuje únavový syndróm a používa sa aj ako významná onkologická prevencia. U mužov je tradične obľúbený pri problémoch so zväčšením prostaty, u žien harmonizuje menštruačný cyklus (pri nepravidelnej a bolestivej menštruácii), pomáha v období klimaktéria, pri menopauze.

 

ZVÄZ DIABETIKOV ČR zaradil APIGLUKAN EXTRA medzi preparáty, ktoré diabetikom dlhodobo zlepšujú metabolický profil a chránia pred infekciami a nádormi.

 

Apiglukan extra obsahuje beta-glukán

Beta-glukán predstavuje účinný lapač voľných radikálov, ktoré v dôsledku svojho mutagénneho pôsobenia na deoxyribonukleovú kyselinu sú jednou z príčin rakoviny. Beta-glukán je schopný chrániť krvné makrofágy pred poškodením voľnými radikálmi počas ožarovania (alebo pôsobením elektromagnetického poľa), takže tieto bunky môžu pokračovať vo svojej činnosti a produkovať látky potrebné na obnovu normálnej funkcie kostnej drene. Tento účinok je veľmi významný, pretože v súčasnom životnom prostredí je ľudský organizmus vystavený pôsobeniu mnohých zdrojov žiarenia (mobilné telefóny, vysielače, obrazovky apod.), pred negatívnymi účinkami ktorých beta-glukán chráni. Beta-glukán pozitívne ovplyvňuje makrofágy (akúsi prvú obrannú líniu), ktoré pohlcujú a ničia infekčné organizmy i vlastné nádorové bunky. Na ne má beta-glukán aj priamy cytostatický účinok, ktorý však pôsobí selektívne, tj. ničí iba bunky nádorové na rozdiel od klasickej chemoterapie, ktorá ničí všetko, aj mladé zdravé bunky. Účinok beta-glukánu sa v tele prejavuje na rôznych úrovniach. Makrofágy sú po väzbe beta-glukánu ako  poliate živou vodou. V laboratórnych testoch bola oproti kľudovému stavu nameraná ich v priemere o 130 % vyššia aktivita.

 

Beta-glukán je zaradený americkým Úradom pre kontrolu potravín a liekov (FDA) do kategórie bezpečných látok pre ľudský organizmus. Je samozrejmé, že látka s tak mohutným imunomodulačným efektom je dostatočnou podporou organizmu a jeho imunitnej výbavy aj v prípadoch bežných infekcií. Jeho pravidelná denná konzumácia prispieva ku stimulácii makrofágov v snahe vyladiť obranný systém na  optimálny výkon. Na základe tohto stručného vymenovania je zrejmé, že vlastnosti beta-glukánu pre zdravie človeka sú významné.

 

Apiglukan extra obsahuje fermentovaný peľ

Fermentovaný peľ (perga) sa získava z plástov včelstva. Je to kvetový peľ, ktorý je prepracovaný včelami priamo v úle. Tu je vystavený prírodnému kvasnému procesu, v ktorom peľové zrná napučia, peľové blanky sa roztrhnú a bielkovinový obsah zrna sa uvoľní. Analýzy dokazujú prítomnosť aminokyselín, stopových prvkov, enzýmov a vysokú koncentráciu vitamínov skupiny B. Všetky tieto látky sú biologicky vyvážené a pôsobia synergicky. Peľ perga väčšinou nevyvoláva žiadne alergické reakcie, napomáha organizmu  k  rýchlej  obnove   duševnej  aj  fyzickej  sily,   najmä v rekonvalescencii, po vyčerpávajúcich chorobách, po operáciách. Pri depresívnych stavoch vyvoláva trvalejší pocit spokojnosti a vyrovnanosti. Jeho využitie je významné aj v období klimaktéria. Rozvoj modernej vedy na základe poznatku o hormonálnych reguláciách a poznatkoch o účinkoch hormónov zatlačil význam týchto prírodných zdrojov trocha do ústrania, ale aj napriek postupnému odbúravaniu kontraindikácií hormonálnej substitučnej liečby je ešte stále mnoho žien, ktoré hormonálnu liečbu nemôžu užívať, alebo ktoré ju z nejakých dôvodov akceptovať nechcú. V poslednej dobe zaznamenávame určitú renesanciu – návrat k prírodným zdrojom, a aj keď tieto boli modernými lekármi donedávna považované iba za tzv. placebo bez akéhokoľvek účinku, stávajú sa čím ďalej tým častejšie predmetom vedeckého bádania a výsledky jednotlivých štúdií ukazujú, že efekt je skutočný a preukázateľný. Vďaka pokrokom vedy bolo možné izolovať v peli látky, ktoré sa nazývajú fytoestrogény a ktoré majú veľmi priaznivý vplyv na zdravie.

 

Apiglukan extra ďalej obsahuje pektín (citrusový), ktorý na sebe viaže ťažké kovy a odstraňuje ich z tela a znižuje cholesterol, ďalej prírodný vitamín C (acerola) – výťažok z tropickej čerešne, ktorý pôsobí priaznivo pri metabolických procesoch, zlepšuje zdravotný stav, má priaznivé účinky na cievy, ďasná zubov, zlepšuje vstrebávanie železa a pôsobí efektívne pri antioxidačných javoch v ľudskom organizme, selén (kvasnicový), ktorý pôsobí ako dôležitý antioxidant, likviduje v organizme voľné radikály a tým bráni starnutiu buniek a stearan horečnatý, ktorý znižuje obsah škodlivého cholesterolu v tele a prečisťuje organizmus.

 

 

Doporučené dávkovanie: 1-3 kapsle denne

 

Zloženie Apiglukanu extra

(1 kapsľa 500 mg / na 100g):

fermentovaný peľ (perga) ......357,5 mg / 71,5 g

pektín (citrusový) ....................99,0 mg / 19,8 g

prírodný vitamín C (acerola)....30,0 mg / 6,0 g

beta-glukán ...............................6,0 mg / 1,2 g

stearan horečnatý (rastlinný)….5,0 mg / 1 g

selén (kvasnicový  0,1%) .........2,5 mg / 0,5 g

 

Upozornenie: Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov. Nevhodné pre osoby citlivé na včelie produkty. Skladovať pri izbovej teplote, mimo dosahu detí. Prípravok by sa nemal používať ako náhrada pestrej stravy. Doporučené dávkovanie sa nesmie prekračovať. Obsahuje výlučne prírodné látky. Pri onkologickom ochorení a chorobách obličiek je nutné dávkovanie konzultovať s lekárom.

 

Žiadajte v lekárňach a vybraných predajniach so zdravou výživou.

Distribuuje velkobchod PHOENIX.

 

Výrobca: GRULICH s.r.o., Sedloňov 149, 517 91 Deštné v Orlických horách, tel: (+420) 777 220 967, www.apiglukan.cz, www.grulich.cz

e-mail: info@apiglukan.cz

 


[zpět]