česky      slovensky      polski      english      deutsch        

 

 

 

 

 

Dávkovanie

 

 


 

 

 

 

Leták *.PDF

 

 


 

 

 

 

Podrobné info

česky

 

 

NOVINKA: APIGLUKAN EXTRA Posilňuje imunitný systém, obsahuje výlučne prírodné látky. Vhodné aj pre diabetikov, neobsahuje cukor.

 

[podrobnosti...]   

 

 

 

 

 


APIGLUKAN je zložený z beta-glukánu a pastového včelieho medu smotanovej farby. Obsahuje výlučne prírodné látky.

výrazne posilňuje odolnosť organizmu


predaj Apiglukanu

www lekáreň - zasilanie aj na Slovensko

 

alebo žiadajte v lekárňach a vybraných predajniach so zdravou výživou

výhradný dovozca pre SR: velkoobchod Phoenix


Odporúčajú títo lekári a špecialisti:

prim. MUDr. M. Pekárek–Naturcentrum Salvea Praha; MUDr. A. Willant-Svitavy; MUDr. J. Zeman-Karlove Vary; MUDr. J. Čtvrtečka-Dobruška; MUDr. K. Jurkovič-Trenčín; doc. ing. J. Horák-Praha; MUDr. I. Dobrovoda-Pezinok a ďalší

 

Odporúčame užívať osobám so:

zníženou imunitou, oslabeným organizmom, bakteriálnymi a vírusovými infekciami či zápalmi (napr. angínou, chrípkou a prechladnutím), alergiami, žalúdočnými vredmi a vredmi predkolenia, vysokou hladinou cholesterolu; ale i osobám po chemoterapii a ožarovaní, na podporu krvotvorby, pri celkovej únave, strese a záťaži organizmu. Pri krátkodobom užívaní je zdrojom okamžitej energie počas fyzického a psychického vyčerpania.

 

Pre koho je Apiglukan určený?

Pre osoby so zníženou imunitou, oslabeným organizmom a infekciami (angínou, chrípkou a prechladnutím), alergiami

Najrôznejšie infekcie, predovšetkým opakované, vedú okrem iného k vyčerpaniu imunitného systému, ktorý si už nedokáže poradiť s opakovaným prívalom choroboplodných zárodkov. Organizmus a jeho odolnosť však môžeme pravidelným užívaním Apiglukanu posilniť. Pretože beta-glukán (ktorý je obsiahnutý v Apiglukane) je schopný viazať špecifické väzby na makrofágy, je ideálnym stimulátorom obranných reakcií (makrofágy sú bunky obranného mechanizmu s úlohou vyhľadávať, rozpoznávať a zneškodniť votrelcov v podobe baktérie, vírusu alebo nádorovej bunky). Preventívny význam a účinok beta-glukánu je daný predovšetkým schopnosťou mimoriadne zvýšiť aktivitu imunitného systému, a to bez následnej provokácie cytokínovprozápalovým účinkom (cytokíny sú chemické prenášače signálu uvoľňované imunitným systémom, ktoré pomáhajú zosilniť a koordinovať imunitnú reakciu). Takéto posilnenie organizmu je veľkým prísľubom aj pre niektorých alergikov, u ktorých pokles imunitnej aktivity znemožňuje iný typ imunomodulácie.

Apiglukan je vhodný ako významná podpora pri liečbe antibiotikami (napr. pri liečení angíny), alebo ako doplnková liečba pri chrípkových epidémiách, alebo iných vírusových či baktériových nákazách, napr. rôzne zápaly, bolesti hrdla a pod. Pri užívaní doporučujeme kombinovať s vitamínom C, čím vzniká zároveň aj dobrá prevencia organizmu a predchádzanie zdravotných poťiaží obzvlášť v prechodných ročných obdobiach, kedy je organizmus vystavený nepriaznivým vplyvom vonkajšieho prostredia a potrebná je vyššia aktivita imunitného systému.

 

Pre osoby trpiace zápalmi a vredmi

Apiglukan odporúčame ľuďom pri liečení kožných chorôb a rán (napr. po úrazoch a haváriách) alebo veľkých pooperačných tráum, napr. vredoch predkolenia, kedy je vhodný mimo vnútorného použitia i na vonkajšiu aplikáciu.

 

Pre osoby so zvýšenou hladinou cholesterolu

O vysokej hladine cholesterolu je známe, že vedie ku zvýšenému riziku cievnych chorôb. Popri cvičení a pomerne drastických diétach existuje v súčasnej dobe i možnosť liečby niektorými drahými liekmi, ktoré však môžu mať rôzne nežiadúce vedľajšie účinky. Beta-glukán je prírodná látka s preukázateľnými účinkami vedúcimi k postupnému znižovaniu hladiny cholesterolu.

 

Doplnková a preventívna ochrana pred rakovinovými ochoreniami

Aj keď sa makrofágy zúčastňujú deštrukcie rakovinových buniek, samotné na prudko sa šíriace rakovinové bunky nestačia. Všetky bunky obranného systému sa pri dlhodobej snahe o potlačenie či elimináciu zhubných buniek postupne vyčerpávajú, pretože kostná dreň môže vytvárať len obmedzený počet buniek denne. Práve tu odporúčame užívanie Apiglukanu. Priaznivé účinky sa prejavujú v situáciách, kedy boli obranné schopnosti človeka vyčerpané alebo sú defektné. Preto má význam najmä u osôb trpiacich mikrobiálnou infekciou, nádorovým ochorením alebo po ožarovaní a chemoterapii.

Beta-glukán predstavuje účinný lapač voľných radikálov, ktoré v dôsledku svojho mutagénneho pôsobenia na deoxyribonukleovú kyselinu sú jednou z príčin rakoviny. Beta-glukán je schopný chrániť krvné makrofágy pred poškodením voľnými radikálmi v priebehu ožarovania (alebo pôsobením elektromagnetického poľa), takže tieto bunky môžu pokračovať vo svojej činnosti a produkovať látky bezpodmienečne nutné pre obnovenie normálnej funkcie kostnej drene. Tento účinok je veľmi významný, pretože v súčasnom životnom prostredí je ľudský organizmus vystavený pôsobeniu mnohých zdrojov žiarenia (mobilné telefóny, vysielače, obrazovky a pod.).

Beta-glukán pozitívne ovplyvňuje makrofágy (akúsi prvú obrannú líniu), ktoré pohlcujú a ničia infekčné organizmy i vlastné nádorové bunky. Na ne má beta-glukán aj priamy cytostatický účinok, ktorý pôsobí selektívne, t. j. ničí len bunky nádorové, na rozdiel od klasickej chemoterapie, ktorá ničí všetko, teda aj mladé zdravé bunky.

 

Pre športovcov, pri zvýšenej fyzickej námahe a pre tehotné ženy

Štúdie uskutočnené v nedávnej dobe dokazujú, že optimálna kombinácia cukrov v mede je veľmi účinná pri odstraňovaní únavy. Apiglukan je zdrojom okamžitej energie pri fyzickom a psychickom vyčerpaní. Ľahko stráviteľné cukry významne dopĺňajú energiu, zároveň ale nezaťažujú trávenie ako iné látky a prirodzene tak stimulujú organizmus.

 

Dávkovanie:

2-4x denne 1 čajovú lyžičku (t.j. 2-4x 10 g) do vlažného čaju alebo na pečivo, po dobu 4 až 5 týždňov a po mesačnej pauze zopakovať. Jednorázovo (napr. pre odstránenie únavy alebo doplnenie energie) ho možno užiť vo zvýšenej miere. 

 

Apiglukan obsahuje beta-glukán

Posilnenie organizmu je vhodné najmä preto, že v modernej dobe je tento systém vystavovaný stále väčšej záťaži. Fyzické a psychické stresy, únava, smog, rádioaktívne a elektromagnetické žiarenie, niektoré lieky (cytostatiká, kortikoidy) a mnoho ďalších negatívnych vplyvov útočí na človeka. Nepriaznivé dôsledky týchto faktorov spočívajú predovšetkým v zníženej výkonnosti imu-nitného systému. Ten potom nie je schopný dostatočne ochrániť organizmus pred infek-ciami či zhubným nádorovým ochorením. Z hľadiska účinku sú perspektívne zložené cukry, polysacharidy, ktoré sa nachádzajú v rôznych vyšších druhoch húb a v bunkových stenách kvasiniek. Najúčinnejšou zložkou v týchto látkach je beta-glukán. Ten sa špecificky viaže predovšetkým na makrofágy.

Makrofágy sú bunky, ktoré neustále kolujú všetkými orgánmi tela s jediným cieľom, nájsť a zničiť všetko cudzie. Tvoria tak vlastne akúsi armádu, neustále pripravenú na zásah a hrajú kľúčovú úlohu v obranných reakciách nášho tela pri napadnutí choroboplodnými zárodkami. Pracujú v prvej línii v neustálom boji o zdravie, ktorý vedie imunitný systém s vírusmi, baktériami a toxínmi.

Po rozpoznaní škodlivín v tele nasleduje celá plejáda dejov, ktorá zahŕňa pohlcovanie a zabíjanie baktérií, ničenie vírusov, zabíjanie nádorových buniek a uvoľňovanie ďalších mediátorov imunitných reakcií.

Makrofágy pomáhajú odštartovať kompliko-vané imunitné procesy, ktorých výsledkom je zníženie škodlivých mikróbov, vírusov a rozpadnutých buniek.

Makrofágy však nie sú všemocné, potrebujú našu pomoc. Pri chronických chorobách, u starších jedincov alebo v prípade nesprávnej výživy, dochádza k ich vyčerpaniu. Oslabené nedokážu dostatočne čeliť choroboplodným zárodkom. Za týchto okolností je schopnosť organizmu prežiť vlastnými silami traumatický stav nedostatočná a musí byť posilnená zvonka niečím, čo zabráni prechodu zápalov do bakteriálnej sepsy a do septického šoku.

Účinok beta-glukánu sa v tele prejavuje na rôznych úrovniach. Makrofágy sú po väzbe beta-glukánu akoby „poliate živou vodou“, v laboratórnych testoch bola oproti kľudovému stavu nameraná ich v priemere o 130 % vyššia aktivita.

 

Beta-glukán je zaradený americkým úradom pre lieky a potraviny (FDA) do kategórie bezpečných látok pre ľudský organizmus. Je celkom jasné, že látka s takým silným imunomodulačným efektom je dostatočnou podporou organizmu a jeho imunitnej výbavy aj v prípadoch bežných infekcií. Jeho pravidelná denná konzumácia prispieva k stimulácii makrofágov v snahe naprogramovať obranný systém na „optimálny výkon“. Na základe tohto stručného výpočtu je vidieť, že vlastnosti beta-glukánu pre zdravie človeka sú významné.

 

Apiglukan obsahuje včelí med

Med je nielen vynikajúcou potravinou, ale aj liekom na viaceré choroby. Pretože obsahuje železo, podporuje krvotvorbu takmer v ideálnej forme. Ako doplnok stravy je vhodný pre osoby trpiace chorobami srdca, pečene, žalúdka, čriev, obličiek, močového ústrojenstva, chrípkou, čiernym kašľom, tuberkulózou pľúc a pod. Užívaním medu sa rozširujú krvné cievy, čo je dôležité pri úprave vysokého krvného tlaku.

Med ďalej obsahuje: dextríny, oligosacharidy, čo sú cukry skladajúce sa z viac ako dvoch až desiatich jednoduchých ľahko stráviteľných cukrov, vodu, bielkoviny, enzýmy, inhibín, vitamíny A, B1, B2, B6, B12, C, D, H, K, E, P. Med by však nemal byť ohriaty na teplotu vyššiu ako 46°C, inak stráca väčšinu vitamínov a enzýmov.

Používanie priemyselného bieleho cukru má škodlivý účinok. Naproti tomu cukorná zložka medu sa skladá predovšetkým z glukózy a fruktózy. Tieto cukry sú ľahko stráviteľné, nezaťažujú organizmus ako cukry rafinované. Med je obľúbený u cukrovkárov, pretože zvyšuje hladinu krvného cukru podstatne menej ako sacharóza, naviac ma sladšiu chuť a možno ho teda konzumovať menej.

 

Ak zhrnieme pozitívne vlastnosti včelieho medu a beta-glukánu, je zrejmé, že obe látky sa môžu výhodne dopĺňať, prípadne sa môžu ich priaznivé účinky umocňovať. Vzhľadom na interný fyzikálno-chemický charakter beta-glukánu nemôže dôjsť k negatívnemu ovplyvneniu vlastností medu a naopak, med nemôže spôsobiť rozklad beta-glukánu.

 

Potravina je určená pre zvláštnu výživu. Výživový doplnok. Upozornenie: Nevhodné pre osoby citlivé na včelie produkty. Osobám trpiacim cukrovkou odporúčame konzultáciu s lekárom. Výrobok nie je určený pre deti do troch rokov. Skladovať pri izbovej teplote bez priameho pôsobenia svetla. Uchovávať mimo dosahu detí.

 

zloženie: včelí med, beta-glukán

priemerný obsah potravinových doplnkov v 100 g výrobku:

beta-glukán 0,025g

priemerný obsah živín v 100 g výrobku:

sacharidy 78,4g (z toho glukóza 15g; fruktóza 42,3g; ostatné cukry 21,1g); bielkoviny 0,3g; tuky 0g

priemerná energetická hodnota v 100 g výrobku:

1343 kJ = 321 kcal

schválené Ministerstvom zdravotníctva ČR:

HEM-350-10.6.02-16429

schválené ÚVZ SR

 chránené priemyselným právom

výhradný dovozca pre SR:

velkoobchod Phoenix

 


 

 

Žiadajte v lekárňach a vybraných predajniach so zdravou výživou.

 

Apiglukan je možné si objednať priamo u výrobcu v Českej republike (zaslanie dobierkou). Výrobca zasiela iba celé kartóny obsahujúce 10 ks. po 250 g.

 

Výrobca:

GRULICH s.r.o.
Sedloňov 149

517 91 Deštné v Orlických horách

Česká republika

www.grulich.cz


Tel: +420 777 220 967

e-mail: info@apiglukan.cz  www.apiglukan.cz